KOLLÉGIUMI MUNKATERV 2022/2023

2022. JÚNIUS - kollégiumi házirend módosítása, munkaterv elkészítése - kollégiumi nevelőtestület

2022. AUGUSZTUS

1. Augusztus vége (beköltözéskor) - szülői értekezlet, kollégiumi házirend ismertetése - kollégiumi nevelőtestület

2022. SZEPTEMBER

1. Szeptember 20. Klubok, foglalkozások beindítása - Kismarczi Zsolt és nevelőtestület
2. Szeptember 22. Gólyaavató – kollégiumi nevelőtestület
3. Szeptember 25. Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
4. Parlamenti különóra - időpontja: szervezés alatt
5. Szeptember 28. - A magyar népmese napja - Bezdán Katalin, Fekecs Emese, Feleki Ágnes, Mikó-Bökényi Hajnalka, Veres Ilona
6. Szeptember 30. – Kutatók éjszakája – Weiner András, Takács Péter

2022. OKTÓBER

1. Október 4. – Az Állatok világnapja napok
    a) Játékos vetélkedő - Bánffi Melinda, Fekecs Emese
    b) Kerékpártúra (Madarász tó, Bivalyrezervátum) - Krisztovác Róbert, Weiner András
    Október 6. - megemlékezés az aradi vértanúkról - Gyovai Szilárd, Olasz Attila, Mikó Valér
2. Október 19. – Sportnap 2.0 - kollégiumi nevelőtestület
3. Október 19. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
4. Október 19. – Kollégiumi DÖK Parlament
5. Október 21. - október 23-ai megemlékezés - Gyovai Szilárd, Mikó Valér, Olasz Attila, Würtz Attila

2022. NOVEMBER

1. November 10. - Rendhagyó történelemóra és koszorúzás
   (A lengyel menekültek emléktáblájának koszorúzása Mórahalmon) – Mikó Valér
2. November 10. - A magyar nyelv napja – Mikó-Bökényi Hajnalka, Mikó Valér
3. November 22. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
4. November 24. – Móra Ferenc Múzeum állandó kiállításának megtekintése érdeklődés alapján – Gyovai Szilárd

2022. DECEMBER

1. December 5. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
2. December 6. - Mikulás – Kollégiumi nevelőtestület
3. December 12-től - Adventi készülődés, alkotóház - Bánffi Melinda, Bezdán Katalin, Fekecs Emese, Feleki Ágnes Veres Ilona
4. December 13. - Garabonciás sokadalom – kollégiumi nevelőtestület
5. December 14. - Karácsonyi vásár (Szeged; opcionális) – Fekecs Emese, Feleki Ágnes, Veres Ilona

2023. JANUÁR

1. Január 12. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
2. Január 16. - Szkanderbajnokság – Csaba Zsolt, Takács Péter
3. Január 18. A magyar kultúra napja – Mikó Valér, Mikó-Bökényi Hajnalka
4. A Szegedi Nemzeti Színház – közös színházlátogatás (1 v. 2 darab megtekintése; pl.: Rokonok, Kakukkfészek)
   – Veres Ilona, Fekecs Emese, Mikó-Bökényi Hajnalka

2023. FEBRUÁR

1. Február 15. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
2. Február 16. - Farsangi ünnepség - kollégiumi nevelőtestület

2023. MÁRCIUS

1. Március 8. - Nőnapi “virágzás” - kollégium férfinevelői
2. Március 13. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
3. Március 14. - Megemlékezés az 1848/1849-es forradalom és szabadságharcról
    - Gyovai Szilárd, Olasz Attila, Krisztovác Róbert, Würtz Attila
4. Március 22. - Víz világnapja – Bezdán Katalin, Weiner András
5. Március 23. - Teleki Pál emlékkiállítás megnyitó ünnepsége – Mikó Valér, Mikó-Bökényi Hajnalka

2023. ÁPRILIS

1. Április 3. - Húsvéti kézműves foglalkozás - Bánffi Melinda, Bezdán Katalin, Fekecs Emese
2. Április 11. - Költészet napja: Bánffi Melinda, Fekecs Emese, Veres Ilona, Mikó-Bökényi Hajnalka
3. Április 13. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
4. Április 18. - A holokauszt áldozatainak emléknapja - Gyovai Szilárd, Olasz Attila
5. Április 20. - Föld Napja (virágültetés, faültetés) - Bánffi Melinda
6. Április 27. - Végzős kollégisták búcsúztatása - Gyovai Szilárd vezetésével a kollégiumi nevelőtestület

2023. MÁJUS

1. Május 5. - Ballagás szervezése, segítése - Veres Ilona, a ballagtató osztályok
2. Május 10. - Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
3. Május 10. - Madarak és fák napja (05.10) – Bezdán Katalin
4. Nemzeti Emlékpark-Ópusztaszer - meglátogatása

2023. JÚNIUS

1. Kollégiumi nevelőtestületi értekezlet - kollégiumi nevelőtestület
2. Június 2. - Nemzeti összetartozás napja – kollégiumi nevelőtestület
3. DÖK - nap
4. Június 24. - Múzeumok éjszakája - Bánffi Melinda, Fekecs Emese

 A KOLLÉGIUMI NAPIREND 
  
 A kollégiumi élet általános időbeosztását a napirend részletezi, igazodva az iskolai oktatás napi foglalkoztatási rendjéhez.

 05:30 – 06:30 Korai ébresztő (gyakorlattól függően változhat)
 06:30 Ébresztő
 06:30 – 07:00 Tisztálkodás, öltözködés, takarítás, rendrakás
 07:00 – 07:15 Szobarend ellenőrzése
 07:15 Reggelihez indulás
 08:00 – 11:00 Szilencium, kötelező tanulószobai foglalkozás (azoknak kötelező, akiknek az iskolai tanítás délután van)
 13:00 – 15:00 Általános kimenő
 13:20 – 14:30 Ebéd
 15:00 – 15:45 Pótszilencium, korrepetálás, csoportfoglalkozás, szakkör, szabadidős foglalkozás (a csoportvezetőáltal kijelölteknek)
 15.45 –17.00 Szilencium, tanulószobai foglalkozások (kötelező)!
 17:00 – Vacsora, oda-vissza úttal
 18:30 – 19:45 Szilencium 2. vagy
 18:00 – 20:00 Rendkívüli kimenő, szabadidő, csoportfoglalkozás, szakkör, korrepetálások
              (20:00 óra után a Kollégium területén kell tartózkodnia)
  21:15 – 21:45 Tisztálkodás, felkészülés a takarodóra
  22:00 Létszámellenőrzés, takarodó, lámpaoltás
  22:00 – 23:00 Esti tanulás (pótszilencium, csak az ügyeletes nevelő külön engedélyével)

NÉV - szakkörhétfőkeddszerdacsütörtökpéntek
Bánffi Melinda - francia17:00-18:00
Bezdán Katalin - guzsalyas18:30-19:30
Csaba Zsolt - úszás (képességfejlesztő játékok)17:15-18:45
Fekecs Emese - logikai játékok18:00-19:00
Feleki Ágnes - testépítés/testszépítés18:00-19:00
Gyovai Szilárd - történelem18:00-19:00
Krisztovác Róbert - gerinctorna14:45-15:40
Mikó Valér - sakk18:00-19:00
Mikó-Bökényi Hajnalka - önismeret17:45-18:45
Olasz Attila - önvédelem Ne légy áldozat)18:00-19:00
Takács Péter - hatvanhat18:00-19:00
Weiner András - médiaklub18:00-19:00
Würtz Attila - asztalitenisz18:00-19:00


NÉV hétfőkeddszerdacsütörtökpéntek
Bánffi Melinda 17:00-18:00
Bezdán Katalin17:00-18:00
Csaba Zsolt 17:00-18:00
Fekecs Emese 15:00-17:00
Feleki Ágnes 12:00-18:00
Gyovai Szilárd13:00-14:00
Krisztovác Róbert15:00-17:00
Mikó Valér 10:00-11:00
Mikó-Bökényi Hajnalka13:00-14:00
Olasz Attila 17:00-18:00
Takács Péter 17:00-18:00
Weiner András 17:00-18:00
Würtz Attila 16:00-17:00